+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Miło jest współpracować z odpowiednimi fachowcami, ponieważ im jesteśmy w stanie powierzać zadania na naprawdę wysokim poziomie. Ma to szczególne przełożenie, gdy posiadamy własną działalność. Pełnimy w niej rolę pracodawców. I to właśnie z niej chcemy się jak najlepiej wywiązać. Zatrudniamy coraz to nowych pracowników. Musimy pamiętać, że jesteśmy za ich bezpieczeństwo w pewnym stopniu odpowiedzialni. Gdyby im stała się pewna krzywda, to my, jak i nasza firma, może wiele na tym stracić. O wiele lepiej jest więc zapobiegać takim sytuacjom. Dojdziemy wtedy do wniosku, że nasza oferta okazuje się o wiele lepsza. Jak jeszcze możemy dbać o bezpieczeństwo bhp w pracy? Możliwości jest naprawdę wiele. Ale należy skupić się na tych podstawowych, czyli szkoleniach okresowych i stałych przez kursy bhp. Ich organizowanie powinno być z góry zaplanowane. Dzięki temu udaje się nam dostosować do aktualnych przepisów bhp, które obowiązują w naszym kraju.

Gdybyśmy łamali przepisy bhp w firmie:

 • narażamy zdrowie i życie pracowników
 • zagrażamy sytuacji finansowej firmy
 • kontrole mogą przedstawić wszystkie nieścisłości

Okazuje się, że w firmach i zakładach pracy coraz częściej odbywają się pewne kontrole z urzędu. I podczas ich trwania urzędnicy starają się sprawdzać czy w wyznaczonym terminie były organizowane kursy bhp i różnorodne inne szkolenia przeciwpożarowej. Dopiero dzięki nim jest możliwość uzyskania o wiele lepszej oferty. Ocenia się, że wysokie możliwości pod tym względem zapewnia technologia, która jest dostępna od wielu lat. I dzięki niej także pewne szkolenia bhp można przeprowadzić w postaci bhp e learning. Na takie szkolenia decyduje się szerokie grono pracodawców. Czynią tak, ponieważ w ten sposób chcą ułatwić swoim pracownikom odbycie wszystkich kursów.

Ale to nie wszystko, ponieważ pracodawcy muszą jeszcze uwzględnić środki ochrony indywidualnej, ŚOI, które powinny pojawiać się w firmie. Obejmują one wszelkiego rodzaju wyposażenia, urządzenia, które chronią przed wypadkami, zagrożeniami. Przyczyniają się więc do zwiększenia bezpieczeństwa i zdrowia pracowników.

Co wchodzi w zakres środków ochrony indywidualnej:

 1. środki ochrony głowy
 2. środki ochrony słuchu
 3. środki ochrony kończyn górnych
 4. środki ochrony kończyn dolnych
 5. środki ochrony układu oddechowego
 6. środki chroniące przed upadkiem z wysokości
 7. środki izolujące cały organizm
 8. odzież ochronna

Jeśli tak podchodzimy na kursy i szkolenia bhp, to później łatwiej nam z nich wiele skorzystać. Dostrzega to już szerokie grono specjalistów. Właśnie oni wysilają się w tym, aby uzyskać atrakcyjne warunki współpracy.

 

 

Radziła firma BHP Praktyk 

„Kursy i Szkolenia BHP Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz i Świecie!”