+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Sprawdzenie sprzętu przeciwpożarowego, dbanie o bezpieczeństwo i szkolenia pracowników i wiele innych działań jest w stanie przedstawić firma zapewniająca kompleksową obsługę bhp. Wielu właściciel firm, zakładów produkcyjnych, a zarazem instytucji chętnie decydują się na taką ofertę, ponieważ dzięki niej bhp i ochrona ppoż już nie należy do ich obowiązków. Zlecają to zewnętrznej firmie, w której to znajdują się specjaliści BHP.

Różne usług bhp:

a) outsourcing bhp – to kompleksowa i pełna obsługa bhp firmy, w której zakres wchodzi: szkolenia wstępne i okresowe, nadzór terminów szkoleń, okresowe kontrole stanu bhp, pomoc w interpretacji przepisów bhp, opracowanie instrukcji bhp, ocena ryzyka zawodowego, bezpieczeństwo pracowników i wszelkie inne sprawy związane z bhp i ochroną PPOŻ.

b) doradztwo bhp – pomoc w zakresie bhp dla firm pozwalająca im dbać o bezpieczeństwo i higienę pracy w jak najlepszym zakresie. Obejmuje takie działania, jak: instrukcje bhp, prawo pracy, audyty bhp, ryzyko zawodowe i badania środowiskowe.

c) ocena ryzyka zawodowego – określa ryzyko pojawienia się zagrożeń i wypadków na danym stanowisku pracy. Przedstawia potencjalne koszty wynikające z takich zdarzeń oraz czynniki szkodliwe oraz niebezpiecznie, które źle wpływają na pracowników. Ma to na celu doprowadzenie do maksymalnego zmniejszenia ryzyka wystąpienia zagrożeń.

d) dokumentacja powypadkowa – sporządzenie dokumentacji powypadkowej i postępowania powypadkowego przez doświadczonych specjalistów BHP. W dokumentacji powypadkowej pojawia się: karta wypadku, przygotowanie i wysłanie dokumentacji do ZUS, powołanie zespołu powypadkowego, wykonanie zdjęć z miejsca wypadku, zebranie wyjaśnień od świadków i poszkodowanego, zbiór informacji o klasyfikacji prawnej wypadku, uzyskanie zaświadczenia o obrażeniach poszkodowanego z Zakładu Opieki Zdrowotnej, sporządzenie protokołu powypadkowego oraz podjęcie zarządzenia powypadkowego. Sporządzenie takiej dokumentacji nie jest proste, dlatego warto to powierzyć specjalistom.

Zamiast działu bhp w firmie

Wszelkie wydatki związane z usługami bhp realizowanymi przez zewnętrzną firmę można wliczać do kosztów  prowadzenia działalności. Dzięki temu przyczyniają się one do zmniejszenia podatku dochodowego. I co ważne, nie zachodzi wtedy potrzeba tworzenia w firmie osobnego działu BHP, co wiązałoby się z utrzymaniem odpowiednich pracowników.

 

Artykuł przygotowała Firma BHP Praktyk
Szkolenia / Kursy BHP stacjonarne i online.
Skorzystaj z naszej oferty już dziś!