+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Szkolenia przeciwpożarowe są bardzo przydatne praktycznie w każdym zakładzie pracy, instytucji i urzędzie. Dzięki temu można oczywiście odpowiednio zabezpieczyć się przed pożarami. Przede wszystkim na takich szkoleniach pracownicy firmowi zapoznają się dokładnie z aktualnie panującymi przepisami przeciwpożarowymi na terenie Polski, aby dowiedzieć się, jakie kroki należy podejmować, by zapobiegać takim pożarom i swoim zachowaniem ich nie wywoływać.

Szkolenia PPOŻ Włocławek – korzyści

Do największych zalet szkoleń PPOŻ na terenie Włocławka można zaliczyć:

  • zapoznanie się z metodami zapobiegania pożarom,
  • zapoznanie się z akcją ratunkowo-gaśniczą podczas pożaru,
  • przedstawienie sposobów ewakuacji pracowników,
  • zwrócenie uwagi na sprawdzanie sprzętu przeciwpożarowego.

To bardzo ważne czynności, ponieważ w ten sposób na terenie zakładów i instytucji będzie dochodziło do zdecydowanie mniejszej ilości pożarów, dzięki czemu na pewno nie ucierpią na tym ludzie oraz cały budynek.

Ewakuacja pracowników

Najistotniejszą kwestią w trakcie takich szkoleń będzie oczywiście ewakuacja. Osoba odpowiadająca za przeprowadzenie szkolenia wytłumaczy zainteresowanym, jak powinna przebiegać ewakuacja oraz wyznaczy osobę, która będzie za to odpowiedzialna. Najważniejsze jest wtedy opanowanie oraz racjonalne postępowanie, tak aby za wszelką cenę uniknąć paniki.

Sprawdzanie gaśnic oraz hydrantów

Szkolenia PPOŻ Włocławek zwracają dużą uwagę również na regularne sprawdzanie gaśnic oraz hydrantów, które znajdują się na terenie zakładów pracy oraz instytucji. Jeśli taki sprzęt przeciwpożarowy będzie sprawny, tym większa szansa na to, iż pożar zostanie ugaszony w zarodku i nikomu nie stanie się większa krzywda. Warto robić przeglądy przynajmniej raz w tygodniu, o czym osoba przeprowadzająca szkolenie na pewno przypomni pracownikom oraz władzom firmy.

Ustalenie przyczyn powstania pożaru

Bardzo ważną informacją dla pracowników będzie też ustalenie przyczyny powstania pożaru, tak aby nie rozprzestrzenił się on do innych pomieszczeń. Czasami ustalenia będą bardzo proste, jednak niekiedy warto poczekać na specjalistów, którzy fachowo się tym zajmą, a samemu zająć się ewakuacją, aby nie narazić nikogo na utratę zdrowia lub życia.

BHP Praktyk – Szkolenia przeciwpożarowe dla Twojej Firmy