+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

W wielu firmach przeprowadzanie szkoleń BHP jest traktowane jako formalność. Wykonują je często pracownicy etatowi, którzy niezbyt przykładają się do wykonywanych przez siebie czynności. Odpowiedzialny pracodawca powinien zdawać sobie sprawę, że przeprowadzanie szczegółowych szkoleń BHP jest bardzo istotne i to nie tylko ze względów prawnych. Prowadzisz firmę w Grudziądzu? Sprawdź naszą ofertę na szkolenia BHP.

Dlaczego szkolenia BHP są istotne?

Oczywiście, prawo reguluje kwestie obowiązkowych szkoleń BHP. Niemniej jednak, ich przeprowadzanie jest ważne również ze względów bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracowników fizycznych obsługujących ciężkie maszyny, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest niezbędne, ażeby nie dochodziło do wypadków. Zwykła ostrożność z pewnością nie jest w tym przypadku wystarczająca.

Kto przeprowadza kurs BHP?

Za przeprowadzenie kursu zawsze powinna odpowiadać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Niemniej jednak, ważne jest również doświadczenie oraz profesjonalizm danego specjalisty. Dlatego też, warto korzystać z usług jedynie sprawdzonych fachowców, tylko wtedy można być pewnym profesjonalnego przeprowadzenia szkolenia BHP. Grudziądz, pomimo iż jest relatywnie niewielkim miastem, umożliwia znalezienie fachowców godnych zaufania.

Firma zewnętrzna czy pracownik?

Dylematem wielu pracodawców jest wybór między zatrudnieniem fachowca od kursów oraz zlecania przeprowadzania szkoleń firmie zewnętrznej. Trafny jest wybór, który zapewni najwyższy poziom przeprowadzania szkoleń BHP. Grudziądz jest miastem w którym działają zarówno duże firmy, zatrudniające co najmniej dziesiątki pracowników, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. W tych ostatnich poleca się korzystanie z firm zewnętrznych, gdyż konieczność przeprowadzania szkoleń występuje stosunkowo rzadko .W większych firmach natomiast może się sprawdzić zatrudnienie na stałe specjalisty BHP.

Jak przebiegają szkolenia BHP Grudziądz?

Rzecz jasna, przebieg szkolenia jest częściowo zależny od specyfiki danego zawodu. Niemniej jednak, ogólny plan kursu jest zawsze dosyć podobny. Przeważnie składa się z dwóch wyraźnie oddzielnych części.

Dwa etapy przeprowadzania kursu

Podczas pierwszego etapu kursu szkoleniowiec przekazuje kursantom wiedzę teoretyczną. Przekazuje im zasady, jakich powinni oni przestrzegać w czasie pracy. Ponadto, zaznajamia również pracowników z regulaminem hali fabrycznej. Jeśli chodzi o drugi etap, jest on czysto praktyczny. Szkoleniowiec prezentuje bowiem dokładnie poszczególne czynności, których regularne lub sporadyczne wykonywanie leży w zakresie obowiązków danego pracownika.

Najlepsze szkolenia BHP Grudziadz – BHP – Praktyk