+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Miło jest reagować na wsparcie fachowców od bhp, który krok po kroku ukazują nam, co moglibyśmy ulepszyć. Dotyczy to bhp w naszej firmie, jak i ochrony przeciwpożarowej. Te zagadnienia powinny być bardzo bliskie wszystkim pracodawcom. Przecież od nich zależy, jak przedstawia się ryzyko zawodowe na poszczególnych stanowiskach pracy. Na nich pojawiają się pracownicy, których zdrowiu i życiu nie chcemy zagrażać. I właśnie dlatego powinno się przeprowadzać specjalną kontrolę środków ochronnych w firmie? Kto się tym zajmuje i jak to dokładnie wygląda? Przyjrzyjmy się tej procedurze bardzo dokładnie, a dzięki temu będziemy mogli dojść do bardzo dobrych wniosków.

Co zapewnia najlepsza firma bhp:

  • stałe i okresowe szkolenia bhp
  • kursy zawodowe na wózki widłowe, hds i suwnice

Czy mamy prawo samodzielnie przeprowadzić kontrolę stanu technicznego ŚOI?

Okazuje się, że tak, ale tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiednią wiedzę w tym kierunku. Weryfikator powinien być więc obeznany z zasadami i aktualnymi przepisami bhp oraz ochrony ppoż. Najczęściej zadanie takie powierza się pracownikowi służby bhp. Coraz częściej nie występują oni wewnątrz firmy. W tym momencie korzysta się z usług konkretnej firmy bhp, która posiada w swoim gronie takich fachowców i chętnie ich użycza do takich i wielu innych zadań.

Jeszcze na szkolenia i kursy bhp

Trudno jest czasami zachęcić pracowników do tego, aby stosowali się do przepisów bhp. Ale, jeśli przeszli odpowiednie kursy bhp w tym kierunku i samodzielnie łamią takie zasady, to my jako pracodawcy już nie odpowiadamy za ich zdrowie oraz życie. Oni samodzielnie decydują się na takie ryzyko, my do tego w żaden sposób ich nie zmuszamy. Natomiast musimy podjąć wcześniejsze kroki, aby te szkolenia się odbyły i skorzystali z nich wszyscy pracownicy.

Dopiero wstępne szkolenia sprawiają, że kolejny pracownik ma możliwość podejść do konkretnego stanowiska pracy i wykonywać już odpowiednie zadania. Wcześniej nie ma takiej fizycznej możliwości. Gdyby doszło do wypadku, a szkolenie nie zostałoby przeprowadzone, to pracodawca naraża się na poważne konsekwencje. Takie i inne zagadnienia chętnie przedstawia Piotr Gierszewski, który okazuje się właścicielem firmy BHP Praktyk. Wysila się ona dla klientów z Inowrocławia, Włocławka, Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza i wielu innych terenów. Jego obszar działania to województwa 3, czyli: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i pomorskie.

Warto przyjrzeć się usługom bhp, które ma nam do zaproponowania. Możliwe, że część z nich, w tym szkolenia bhp przez internet okażą się dla nas naprawdę interesujące. Wykorzystamy je na rzecz rozwoju, jak i zabezpieczenia naszej firmy, więc to temat szczególnie interesujący dla właścicieli firm, zakładów i przedsiębiorstw.

 

 

Radzi firma BHP Praktyk

„Bezpieczeństwo i higiena pracy to priorytet”