+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Bardzo często mówi się, że ile ludzi, tyle też i opinii. Można powiedzieć, że mówi się o tym nie o dziś. Czy jest to prawda? Naturalnie, że jest. Ludzie mają różne opinie praktycznie na każdy temat. Na pewno w niektórych kwestiach zróżnicowane opinie nie powinny być uznawane za coś szczególnie dziwnego. Niemniej, nie dotyczy to kursów i szkoleń BHP. Kursy i szkolenia BHP to powinien być bardzo ważny temat w przypadku dosłownie każdej osoby. Zacznijmy może od początku, w ten sposób na pewno odpowiednio się zrozumiemy. W związku z tym najwyższa pora odpowiedzieć na pytanie, po co jest szkolenie BHP?

Cel szkolenia BHP

jaki cel szkolenia bhp i kursów bhp w firmach

Tak się składa, że szkolenie BHP to można powiedzieć element zatrudnienia. Bardzo ważny element zatrudnienia. Warto może od razu dodać, że nie tylko pracownicy nie przepadają za szkoleniami BHP. To samo dotyczy również pracodawców. W końcu pracodawca zatrudniający nową osobę jest zobligowany do tego, aby pracownik został wysłany na szkolenie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W ten sposób powiedzieliśmy sobie na temat szkolenia wstępnego. Myślicie, że szkolenie wstępne to wszystko? Rzeczywistość prezentuje się inaczej. W zasadzie można nawet powiedzieć, że zupełnie inaczej (choć może to trochę przesada).

Przechodząc do sedna sprawy – konieczne jest również szkolenie okresowe. Jak łatwo się domyślić szkolenie bhp okresowe nie odnosi się do nowych osób. Szkolenie okresowe odnosi się do pracowników, którzy zostali już zatrudnieni. Można rzec, że dzięki szkoleniu okresowemu istnieje możliwość przypomnienia podstawowych zasad BHP. Nie od dziś wiadomo, że jak się czegoś nie przypomina to się zapomina. Takie są fakty a fakty mają to do siebie, że zawsze się wybronią. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje dowodów to można wziąć pod uwagę chociażby szkołę. W szkole nabyliśmy mnóstwo wiedzy i jej zdecydowana większość nie była przez nas wykorzystywana. Na 100% ta zdecydowana większość już dawno uciekła. Gdyby były jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać sprawdzenia.

Najwyższa pora wyciągnąć wnioski, odpowiednie wnioski o szkoleniach BHP

Zgadzacie się z tym, że najwyższa pora na wyciągnięcie należytych wniosków? Pamiętajcie jednak, że wyciągnięcie odpowiednich wniosków to nie jest tylko i wyłącznie przeczytanie tekstu. Można przeczytać tekst i później bardzo szybko o nim zapomnieć. Takie działanie jeszcze nigdy nie przyniosło efektu. W zasadzie można założyć, że jest to zasada, od której nigdy nie będzie jakichkolwiek wyjątków. Po prostu konieczne jest przeczytanie tekstu ze zrozumieniem. Niemniej, w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że na tym koniec. To jest tylko i wyłącznie krok w odpowiednią stronę. Kiedy ten krok zostanie wykonany czas na kolejny.

Dokładniej rzecz ujmując chodzi o przekucie teorii w praktykę. Niektórzy uważają, że jest to bardzo proste, ale prawda na ten temat prezentuje się zupełnie inaczej. Sprawa niejednokrotnie jest trudna. Czasami nawet bardzo trudna. Cóż można powiedzieć więcej? W sumie pozostaje tylko życzyć samych udanych decyzji (takie uniwersalne życzenia, które zawsze są na czasie).

 

 

Podpowiada firma BHP-Praktyk

„Najlepsze szkolenia na wózki widłowe, hds i suwnice Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz i okolice”