+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

BHP i ochrona przeciwpożarowa w firmie to podstawa i powinien być o tym przekonany każdy pracodawca. To przecież on w pewnym stopniu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych pracowników, jak i osób poruszających się po firmie, zakładzie lub przedsiębiorstwie. W tym celu należy regularnie organizować szkolenia bhp, a zarazem decydować się na pewne usługi bhp. Warto przyjrzeć się temu jeszcze dokładniej. Dzięki temu dokładnie ocenimy, pod jakim względem musimy dostosować się do aktualnych przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

Szkolenia wstępne i okresowe

Bardzo istotną rolę odgrywają szkolenia organizowane pracowników, które mają na celu zapoznać ich z podstawowymi przepisami o BHP i ochrony PPOŻ. Zawsze prowadzone są przez specjalistów BHP wysilających się w tym zakresie od wielu lat. Jakie obowiązkowe szkolenia bhp wyróżniamy w firmach?

a) szkolenia wstępne – dla nowych pracowników, osób będących na stażu bądź praktykach. Szkolenie bhp obejmuje instruktaż ogólny i stanowiskowy.

– Instruktaż ogólny

Podstawowe przepisy bhp i ochrony ppoż dostępne w kodeksie i regulaminie pracy, przepisy bhp w zakładzie pracy oraz I pomoc przedmedyczna.

– Instruktaż stanowiskowy

Praktyczne szkolenie przedstawiające ryzyko zawodowe w danej pracy i sposoby na jego zminimalizowanie.

b) szkolenia okresowe – dla pracowników spotykających się z różnymi zagrożeniami w pracy. Odbywają się w zależności od danego stanowiska, jak i ryzyka zagrożeń (co 1-6 lat).

Gdzie odbywają się stacjonarne szkolenia bhp:

– w siedzibach firm i przedsiębiorstw

– w biurach

– w zakładach produkcyjnych

Gdyby nie takie szkolenia to w miejscach pracy dochodziłoby do większej ilości mniej i bardziej poważnych wypadków. Przez to pracodawcy byliby narażeni na poważne odszkodowania, które musieliby wypłacić poszkodowanym pracownikom bądź klientom. Mając więc na celu ich dobre zdrowie i życie oraz stabilną sytuację finansową firmy warto pamiętać o takich kursach bhp przez cały czas!

Komu polecić szkolenia BHP?

Takie kursy / szkolenia bhp od wielu lat organizuje firma Bhp Praktyk. Obsługuje firmy z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, skupiając się na takich miejscowościach, jak: Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Tuchola, Grudziądz, Gdańsk, Poznań i wiele innych. Dbamy o to, aby wszelkie szkolenia bhp zostały wykonane na czas i zgodnie z aktualnymi przepisami!

 

Artykuł przygotowała Firma BHP Praktyk
Szkolenia / Kursy BHP stacjonarne i online.
Skorzystaj z naszej oferty już dziś!