+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Przeprowadzanie szkoleń bhp to obowiązek spoczywający na każdej firmie. Warto mieć świadomość konieczności szkolenia pracowników zarówno ze względów prawnych jak i zdroworozsądkowych. Nieznajomość zasad higieny pracy pociąga za sobą bowiem fatalne konsekwencje. Kiedy pracodawca jest zobowiązany do przeszkolenia pracownika? Kto przeprowadza profesjonalne kursy? Jeśli prowadzisz firmę w Gdyni, możemy przeprowadzić dla Ciebie kurs BHP.

Kiedy przeprowadzać kursy BHP?

Generalnie, zadaniem pracodawcy jest niedopuszczenie do sytuacji, w której chociażby jeden z pracowników nie był dostatecznie dobrze zaznajomiony z zasadami BHP. Kiedy zaistnieje takie ryzyko konieczne jest więc zatrudnienie specjalisty, który przeprowadzi odpowiedni kurs. Warto jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach jest to konieczne również ze względu na obowiązujące prawo.

Nowy pracownik w firmie – Kurs BHP Gdynia

Przede wszystkim, przeprowadzenie kursu BHP jest konieczne w przypadku nowych pracowników. Warto podkreślić, że dotyczy to nie tylko od dawna funkcjonujących firm zwiększających zatrudnienie, ale również nowych spółek, które dopiero kompletują kadrę pracowniczą. Każdy z zatrudnionych w nowej firmie pracowników powinien przejść przez kurs BHP. Gdynia jest miastem rozwijającym się bardzo sprawnie, dlatego też stale powstają na jej terenie nowe zakłady pracy. Z tego też względu, zapotrzebowanie na usługi BHP jest coraz większe.

Okresowe szkolenia pracowników

Należy pamiętać, że przepisy BHP ulegają czasem zmianom. Ponadto, również poszczególne zakłady pracy zmieniają co jakiś czas sposób działania. Poza tym oczywiście, teoria dotycząca BHP powinna być po prostu odświeżana u pracowników, ażeby nie zapominali oni o ważnych przepisach. Z tego też względu, pracodawca powinien okresowo przeprowadzać przypominające kursy BHP.

Kto prowadzi szkolenia?

Bardzo ważne jest, ażeby zatrudnić fachowca do prowadzenia kursu BHP. Gdynia jako duże miasto jest miejscem, w którym nie trudno znaleźć specjalistę. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w profesjonalnych szkoleniach BHP. Niemniej jednak, istnieje oczywiście również możliwość zatrudnienia pracownika etatowego, który odpowiadałby za higienę pracy w firmie. Zawsze jednak należy się zastanowić, czy takie rozwiązanie jest opłacalne. Zakres obowiązków specjalisty BHP w małych firmach jest niewielki, przez co zwykle nie warto marnować pieniędzy na zatrudnianie fachowca. Bardziej opłacalnym i wygodniejszym rozwiązaniem przeważnie okazuje się wynajęcie firmy zewnętrznej. Prowadzenie kursów przez pracownika etatowego może mieć sens jedynie w dużych rozmiarów firmach, w których stale prowadzony jest nabór pracowników.

Kurs BHP Gdynia – BHP-Praktyk – najlepsze kursy na pomorzu.