+48 793 005 828 biuro@bhp-praktyk.pl

Teoretycznie powinno być tak, że tytuł tekstu jest dla wszystkich jak najbardziej jasny, ale rzeczywistość już nie raz pokazała, że teoria nie musi mieć odzwierciedlenia w praktyce. Można powiedzieć, że ludzie jedno mówią a drugie robią. Dlaczego tak się dzieje? Jest to chyba jedno z najtrudniejszych pytań jakie mogą mieć miejsce. Można więc powiedzieć, że pojawiają się przeróżne odpowiedzi na to pytanie. Gdzie jest prawda? Kto wie, może znaczenie ma to, że ludzie nie zwracają uwagi na to, o czym mówią, także w kwestii BHP i ochrony PPOŻ?

Nic mądrzejszego nie przychodzi na myśl. Nie oznacza to jednak tego, że podejście należy uznać za prawidłowe. Niejednokrotnie jest tak, że nieprawdopodobne rzeczy okazują się jak najbardziej prawdopodobne. Tyle, jeżeli chodzi o wstęp. Skoro wstęp jest już za nami to najwyższa pora, aby powiedzieć coś odnośnie rozwinięcia (sedna sprawy). Tak się składa, że podczas kursów i szkoleń BHP E-learning czyli online najczęściej mówi się na temat ryzyka zawodowego.

Ryzyko zawodowe a szkolenia bhp online

cel szkoleń bhp online

e-learning BHP

Można powiedzieć, że ryzyko zawodowe to standard, jeżeli chodzi o kursy i szkolenia BHP. Jeżeli nie wierzycie mi to zapoznajcie się z tym, co piszą inni. Wszędzie znajdziecie dokładnie to samo, ale jeśli potrzebujecie się upewnić to proszę bardzo. W końcu lepiej się niepotrzebnie upewniać niż popełniać błąd. W tej kwestii muszą się zgodzić dosłownie wszyscy, lepiej być nie może. Wróćmy jednak do ryzyka zawodowego. Nie można wykluczyć sytuacji, że nie wszyscy mają świadomość czym jest ryzyko zawodowe. W zasadzie można powiedzieć, że taki obrót wydarzeń jest jak najbardziej prawdopodobny.

Macie jakieś podejrzenia, czym jest ryzyko zawodowe?

Czy może jest tak, że potraficie rozwiązać kwestię ryzyka zawodowego? Bez względu na to, czy znacie odpowiedź nadeszła pora, aby powiedzieć jak przedstawiają się realia. Realia przedstawiają się tak, że ryzykiem zawodowym określamy możliwość wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Takie zdarzenia niepożądane mogą doprowadzić do wypadku, czy też choroby zawodowej. Jeżeli chodzi o konkretne przykłady to chyba nie ma sensu niczego podawać. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, o czym jest mowa (w każdym bądź razie na pewno tak być powinno).

Nie zapomnijmy, że nikt nie mówił, iż kursy i szkolenia BHP to tylko i wyłącznie ryzyko zawodowe. Niemniej, nie będziemy pochylać się nad wszystkim tym, co wchodzi w skład kursów i szkoleń BHP. Najkrócej rzecz ujmując nie ma na to czasu. Nie oznacza to jednak tego, że nie należy odnieść się do pierwszej pomocy.

Czym jest I pomoc przedmedyczna

czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna kursy kpp toruń, bydgoszcz, grudziądz, świecie i włocławek bhp kursy i szkolenia

Pierwsza pomoc to następny punkt po ryzyku zawodowym (następny punkt na kursach i szkoleniach BHP). Na pewno wszyscy wiedzą jakie jest prawo w tej kwestii (jeżeli jednak jest inaczej – prawo każe stosować pierwszą pomoc w przypadku poszkodowanej osoby). Wszyscy jednak wiemy, że są wśród nas ludzie, którzy nie mają najmniejszego pojęcia odnośnie pierwszej pomocy.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że Ci ludzie stanowią większość. Jeżeli chodzi o szczegóły – podczas kursu mamy pewność, że otrzymamy informację na temat tego jak, kiedy i dlaczego powinna być udzielana pierwsza pomoc.

 

Doradza firma ze Świecia BHP-Praktyk

Kursy i szkolenia BHP w woj. Kujawsko-Pomorskim: Bydgoszcz, Toruń, Świecie, Grudziądz i Włocławek